Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Pomysł na biznes: firma szkoleniowa

Dlaczego firma szkoleniowa to dobry pomysł?

meeting-business-936059_1920W dzisiejszych czasach podnoszenie swoich kwalifikacji i samorozwój jest niezwykle ważny dla wielu ludzi. Robią to z różnych pobudek, jedni chcą lepszej pracy, inni budują w ten sposób swoją pewność siebie, jeszcze inni chcą wyrównać swoje braki. Jaki procent społeczeństwa deklaruje chęć udziału w szkoleniach, jak kształtuje się rozkład płciowy i wiekowy? Tego wszystkiego możesz dowiedzieć się z raportów GUS – stat.gov.pl

Popularność różnego rodzaju szkoleń i kursów nieustannie rośnie, dlatego też otworzenie firmy, która będzie dostarczać różnorodnych szkoleń popartach certyfikatami, może być doskonałym pomysłem na biznes.

Nim rozpoczniesz...

Istnieją różne rodzaje szkoleń, od tego na który ich rodzaj się zdecydujesz zależeć będzie dalsze postępowanie:

  • szkolenia online

  • szkolenia – wykłady

  • szkolenia w małych grupach

 

Jak założyć taką firmę?

person-731479_1920 (1)Państwo polskie i urzędy realizując politykę sprzyjającą nowym firmą, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodych przedsiębiorców i pozwalają na założenie własnej działalności gospodarczej w przeciągu jednego dnia, przy czym wiele z niezbędnych formalności można załatwić za pośrednictwem internetu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Centralne Ewidencji I Informacji O Działalności Gospodarczej – prod.ceidg.gov.pl. W zależności od tego takiego rodzaju działalność chcesz prowadzić może okazać się również konieczne dokonanie wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych, na ten temat więcej dowiesz się na stronie – www.biznes.gov.pl/opisy-procedur/-/proc/123-rejestr-instytucji-szkoleniowych.

 

 

Jak zdobyć klienta?

startup-594091_1920W kontekście zdobywania klienta, może okazać się, że założenie firmy, było dziecięcą igraszką. Jeśli posiadasz już własną bazę szkoleniową, odpowiednią kadrę i oficjalnie prowadzisz działalność gospodarczą pozostaje Ci najważniejsze – pozyskać uczestników szkolenia. Aby to zrobić musisz zrealizować kilka kroków:

 

  1. założenie własnej strony internetowej, bo jak wiadomo kto nie istnieje w internecie, nie istnieje wcale,

  2. samo stworzenie strony nic nam nie da, jeśli będzie się ona wyświetlała jako 50 czy 60, po wpisaniu hasła: „szkolenia warszawa” albo „kursy umiejętności miękkich”. Dlatego kolejnym punktem powinno być znalezienie firmy, która zajmie się wprowadzeniem naszej strony na listę 10 pierwszych wyników wyszukiwania, więcej informacji na temat takich firm znajdziesz w tym linku - pozycjonowanie strony w wyszukiwarce

  3. sprawdź oferty konkurencji, zapytaj o opnie potencjalnych klientów i stwórz ofertę, której nie ma nikt na rynku,

  4. dbaj o jakość swoich usług, a możesz być pewien, że klienci będą polecać się znajomym.